1. Anasayfa
  2. Dualar

313 Ayet-el Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

313 Ayet-el Kürsi Okuyanların Yaşadıkları
313 Ayet-el Kürsi Okuyanların Yaşadıkları
0

313 Ayet-el Kürsi okuyanların yaşadıkları, genel olarak evin huzurunun ve bereketinin artması yönündedir.

Medyum Işılay gibi ilmi bilgisi çok yüksek olan hocalar tarafından yazılan dualardan sonra, bu ayetin 313 kez okunmasının anlamı vardır. Bu şekilde şaşırtıcı derece olumlu etkilerinin görüldüğü de tecrübe edenler tarafından ifade edilmektedir. Sadakatla yazıldığında, sevilen kişiyi aşık etme ve bağlama gibi sonuçları da görülmektedir.

Peygamber ve ashabı sayısına göre 313 kez Ayet-el kürsi okumak, herkesi şifa olacak bir zikir şeklinde belirtilmektedir. Özellikle bu sayıda ayeti okumak, her gün yapılmalıdır. Bir yandan da Bedir Savaşı’na katılan 313 askerin sayısı adedince okunduğu da yorumlar arasında bulunmaktadır.

İslamiyet’te bu duanın okunması, inananların hayatlarında olağanüstü kapıların açılmasında etkilidir. Mükafatın Allah’tan geleceğine inanılarak, duyulan arzuların ve isteklerin gerçekleşmesi için okunmalıdır.

313 Ayet-el Kürsi Okuyanların Yaşadıkları Nedir?

313 Ayet-el Kürsi okuyanların yaşadıkları nedir denildiğinde, mucizelerin gerçekleştiği yönünde cevaplar verilebilmektedir.

İnsanlar buna yaşanmış mucizeleri örnek göstererek, sonuçlarını da çevrelerindeki insanlarla paylaşmaktadır. Pek çok farklı dileğin yerine gelmesi için, 313 sayısının çok önemi vardır. Bu duanın kabulü konusunda çokça tanıklık söz konusudur.

Yazı Arası Banner

Bu ayet, kutsal kitabın helal çemberi dahilinde olduğu müddetçe, tüm dileklerin gerçekleşmesi için okunan bir dua olarak bilinmektedir.

Bu sayının mucizesi de hadis kitaplarında çokça yer almaktadır. Özellikle bu sayıda ayeti okumak, hatmetmek anlamına gelmektedir. Vakti olmayan ve arzusunu dile getirenler de 170 defa Ayet-el Kürsi okuyabilirler. Dünya ve ahiret şehvetleri için, 313 Ayet-el Kürsi’nin hikmeti konusunda derin bilgiler, medyum hocadan alınabilir.

313 Ayet-el Kürsi Okumanın Etkileri

313 Ayet-el Kürsi okumanın etkileri, aslında şifalandırma ve bereketlendirme yönünde kabul edilmektedir. Allah izin verdiği müddetçe, hocanın da vesilesiyle, arzuların ve dileklerin kabulünde etkisi büyüktür.

Pek çok hastalığın iyileşmesinde şifacı etkisi vardır. Sıkıntılar ve vesveseler, bu dua sayesinde dağılıp gitmektedir. Ev ve işyerlerinin kısmetini açarak, insanların hayatına bolluk getirmektedir. Kötü göz ve nazardan korur, negatif etkileri insanın üzerinden atar.

Bu sayıya bağlı kalmak, aynı zamanda bir disiplin gerektirir ve böylece insanın bu bilinci de gelişmektedir. Abdestli olunması tavsiye olunduğundan, bu süre zarfı içinde yapılan her sevap, haneye daha büyük katlarla yazılmaktadır. Kişi bir yandan nefsine daha kolay hükmeder hale gelmektedir.

313 Ayet-el Kürsi Okumak Ne İşe Yarar?

313 Ayet-el Kürsi okumak ne işe yarar gibi bir konuda, çok geniş ve derin bir açıklama yapabilmek elbette mümkündür. Bu duanın, bu sayıda okunmasının sırrı ve pek çok etkisi bulunmaktadır.

Kişi abdestliyken bu duayı 313 kere okursa, gönlünden geçen kişinin sevgisine nail olmaktadır. Sevdiği kişi de kendisini sevmeye başlayacaktır. Rızk kapılarını açmak isteyenler, bu duayı bolca zikredebilirler.

Hem dünya hem ahiret işleri için büyük faziletlerin ortaya çıkmasında, çok güçlü bir etkiye sahiptir. Bütün hayır kapılarını açan bir anahtar olarak, dünya isteklerine kişiyi ulaştırmaktadır.

Bedensel ve ruhsal sıkıntıları olan insanlar, bu dua sayesinde kısa zamanda iyileşecektir. Bu ayetin tek başına okunması bile, işlerin hayırla sonuçlanmasında yeterlidir.

313 Ayet-el Kürsi Nasıl Okunur?

313 Ayet-el Kürsi nasıl okunur hakkında söylenenler, duanın hikmetine tanık olmak ve duayı okumak isteyenler için, oldukça dikkat çekicidir.

Her gün düzenli olarak okunan ayet, evin neşeli bereketli ve huzurlu olmasını sağlayacaktır. Yiyeceklerin üzerine okunduğunda, bereketin arttığı görülecektir.

Hayat boyunca güzel ve hayırlı işler yapmak, hayırlı bir insanla evlenmek, hayırlı çocuklara sahip olmak isteyenler, Ayet-el Kürsi’yi bol bol okumalıdır. Etkisi en güçlü dualardan biri olarak, en çok okunan ve anlamlı kelimelerden oluşan dualardan biridir.

313 Ayet-el Kürsi’nin okunma süreci şu şekildedir;

  • Okunmadan önce gusül abdesti alınır.
  • 313 Ayet-el Kürsi okunur.
  • Sayı tamamlandıktan sonra, 5 kez Kelime-i Tevhid getirilir.
  • Duaya başlamadan önce salavat getirilir.

Bir oturuşta bu sayının tamamlanması gerekmez fakat birkaç gün içinde tamamlanırsa daha iyidir.

Yazı Sonu Banner

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir