1. Anasayfa
  2. Dualar

786 Besmele Okumak

786 Besmele Okumak
786 Besmele Okumak
0

786 besmele okumak; tüm duaları gerçekleştiren, günahların affolmasını sağlayan, kötü enerjilerden arındıran mucizevi bir etkiye sahiptir.

Medyum Işılay Hoca bu duanın faziletinden ve hikmetinden bahsedecektir. “Bismillahirrahmanirrahim” uzun yazılmış şeklidir kısaca besmele olarak ifade edilir. Hemen her duanın besmele ile başlamasında da bir lütuf vardır.

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla diye işe başlanıldığında işin rast gitmesi, yemek yenildiğinde rızkın bereketlenmesi, lavaboya girildiğinde cinlerin kötü etkilerinden insanı korumuş olur. Birçok dilek için kullanılan bir vefk çeşididir.

Besmele ile ilgli bir içerik :https://islamansiklopedisi.org.tr/besmele

Yapılan her işe onunla başlanırsa bereket kapıları açılır, unutkanlıktan çeşitli hastalıklara kadar farklı gün ve sayılarda okunması vaciptir. Sahabeler ve ilim âlimi hocaların aktardıklarına göre en hayırlı dualardan biridir.

786 Besmele Okumak Nedir?

786 besmele okumak nedir, ne işe yarar soruları çok fazla şifa arayan insan tarafından araştırma konusu olmaktadır.

Yazı Arası Banner

Ardı sıra okunmasında da bir hikmet vardır. Yapılan her işin başında, duaya başlarken, namaz surelerini okurken, kapının eşiğinden girerken, günahlardan kurtulmayı dilerken besmele çekilmelidir. En çok bilinen şifa ayeti budur.

Yaradan’ın yüceliğini ve kutsallığını kabul ederek kişi işin hayırla sonuçlanmasını dilemektedir. Salih bir amelle ve niyetle istenilen dileği kabul edecektir şüphesiz. Hangi durumlarda 786 besmele okunmalıdır?

Hangi hastalıklara şifadır? Bu sorunların cevaplarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bilincini kaybeden hastaya 786 kez okunup içirilmelidir 7 gün,
  • Zihni kuvvetlendirmek için özellikle çocuklara ve öğrencilere 786 kez okunup 7 gün,
  • Abdestli veya abdestsiz okunabilmesinden dolayı her işin başında ve içimiz daraldığında,
  • Mübarek 3 aylarda 786 kez Fatiha ile birlikte okunmalıdır.

786 Besmele Okumanın Etkileri Nelerdir?

786 besmele okumanın etkileri nelerdir sorgusu inananlar tarafından merak edilmektedir. Allah’a yönelmenin, onun rızasını almanın bir yoludur.

İman etmek tam anlamıyla bu şekilde olmaktadır. Dua eden Yaradan’a yönelir bütün kalbiyle bütün dileğini ondan ister.

Bazen sıkıntısının azalmasını bazen dileğinin gerçekleşmesini, bazen birinin gönlünü kazanmayı inanan kişi bilir ki Allah her daim yanındadır.

“Ben bir bilinmezdim bilinmeyi arzuladım” diye geçen bir ayeti kerimedeki gibi O her zaman kendisine yönelinmesini, dua edilmesini ve ne istenirse ondan istenilmesini batıni yollara girilmemesini istemektedir. Doğal huzur ve mutluluk kaynağı olan dua ile hem rahatlar hem mutlu olur hem de kötü niyetli kişi ve cinlerin etkisinden kurtulunmuş olunur.

786 Besmele Okumanın Belirtileri Nelerdir?

786 besmele okumanın belirtileri nelerdir sorusunun cevabı bir inanç vesilesi yoluyla anlaşılabilir. Hem ruhuyla hem bedeniyle Allah’a yönelen ondan merhamet ve sevgi dileyen insan kalpten ona secde eder.

Verdikleri nimetler için ona şükranlarını hamdı senalarını sunar, biiznillah kabul olur. Dua eden kişi her açıdan şifa bulur, içi huzurla dolu olur hem maddi hem de manevi açıdan rahatlar.

Dua ettikçe ve ona yöneldikçe kalbindeki sevgi tohumları gittikçe artar ve yenileri filizlenir. Sevgi ve şefkat sahibi biri haline dönüşür.

Güvensizlik yaşayan birinin kaygıları son bulur, hastaysa iyileşir, sıkıntısı varsa ortadan kalkar, özlemini çektiği bir dileği varsa haceti yerine gelir.

786 Besmele Okumanın Ritüeli Nasıldır?

786 besmele okumanın ritüeli nasıldır sorusunun belli bir usulü ve adabı olduğu söylenilmelidir. Sabah güneş ışığının etkisiyle yeryüzünün tümüyle aydınlanması hem insanlar hem de tabiat üzerinde olumlu etki yaratır.

Bu yüzden enerjisi yüksek olan dualar genellikle sabah bazen de sabah akşam vakitlerinde yapılması uygun görünür ama besmele çekmenin gün içinde bir saati yoktur. Sadece eğer özel bir dileğimiz varsa sabah ezanından sonraki vakit önerilir.

Daha ayrıntılı bilgi almak için medyum hocamızın ulvi derinliğinden faydalanıp bir görüşme ve bakım çalışması talep edebilir. Hangi enerjinin size daha uygun olduğunu sorabilirsiniz.

Bazı insanlar sabah bazıları akşamın insanıdır. Farklı zamanlarda olan biyolojik saatleri vardır ki bu da duanın etki alanı üzerinde olumlu ya da olumsuz etki etmektedir.

Yazı Sonu Banner

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir