1. Anasayfa
  2. Dualar

Berhetiye Duası

Berhetiye Duası
Berhetiye Duası
0

Berhetiye duası nedir? Berhetiye duası yapılışı nasıldır? Berhetiye duası sırları nelerdir? Berhetiye duası ile aşık etme olur mu? Berhetiye duası ne zaman okunur?

Berhetiye Duası, aşkın gücünü gösteren etkili dua seçeneklerinden biridir. Her insanın dünyasında vazgeçilmez bir duygu olan aşk iki insan arasında elektriğin en üst seviyesi olarak tanımlanır. Bazı durumlarda güzel giden ilişkiler bile zarar görebilir.

İnsanlar içinde bulundukları zorlu süreçlerde, hangi yolu denerse denesin başarılı olamaz ve aşk üçgeninde kendisini kaybeder. Medyum Işılay Hoca, insanın sevdiği kişinin kendisine aşık olması için okuyacağı dualardan biri olan berhetiye duası hakkında önemli bilgileri sizlere aktarıyor.

İslam inancına göre duaların yeri çok ayrıdır. Dünyanın dua üzerine kurulu olduğu, Allah inancının yol gösterici bir unsur olduğu bilinen bir gerçektir. İnanışları bu şekilde değerlendirmek ve bu anlamda sonuçlara bakmak gerekir. İnsan istek ve ihtiyaçları asla bitmez. Allah’a el açmak, dua etmek, kişinin huzurunu en yüksek düzeyde sağlar. Mutlu bir hayat yaşamak isteyen kişilerin dua etmesi son derece önemlidir. İnançlı kişiler, eğer dua etmezlerse kendilerini sorumlu ve pişman hissederler.

Berhetiye duası nedir, ne zaman okunur, faydaları nelerdir gibi sorular, ilk zamanlardan buyana çok fazla merak edilen bir konu olarak dikkat çekiyor. Berhetiye duası hakkında bir açıklama yapmak gerekirse, kişinin sevdiği kişiye kendini aşık ettirme noktasında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Kişi inanç açısından ne kadar güçlü olursa, dua etkisi de o denli yüksek olur.

Berhetiye Duası Nedir?

Berhetiye duası nedir sorusu, dini açıdan bilgi toplamak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biridir. Allah’ın toplam 99 tane isminden başka berhetiye adı altında 28 ismi daha vardır. Bu isimler tesbihatlarda çok fazla kullanılmaz. Az sayıda kişi tarafından bilinir. Rahim olan ruhani insan özelliğini yansıtır. Dünya dediğimiz alemde insanlardan başka varlıklar da vardır. Ahret hayatında ruhani alem yer almaktadır. Bu alemde ise cinler, şeytanlar ve melekler yer alır.

Yazı Arası Banner

Yukarıda ifade ettiğimiz varlıkların iyi niyetli olanları olduğu gibi kötü niyetli olanların da olduğunu söylemek gerekiyor. Kötü huylu ve niyeti de şeytani olan varlıklar insanlara musallat olabilir. Musallat olarak, kötülükler yapabilir. Cin ve şeytanın kötülüğüne maruz kalmamak adına berhetiye duası ne kadar önemlidir, bu yazımızda bundan bahsedeceğiz.

Cinlerin musallat olmasından, şanssız olmaktan ve kısmetsiz olmaktan yakınan kişiler, berhetiye duası hakkında çeşitli araştırmalar yapabilir. Genel olarak bu kavram koruma ve yönetme anlamına gelmektedir. Kutsal sır, yönetme anlamlarında da tercih etmek mümkündür. Paha biçilmez hazine olarak da isim koyabiliriz.

Tüm bunların yanında duanın ne maksat ile okunduğu da önemli bir konu başlığıdır. İyilik ve kötülük gibi niyetlerin yerine gelmesi adına sık bir şekilde bu duaya başvurmak söz konusudur. Niyet ve amelleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

  • Sevdiği kişi ile ilişkisi zayıf olan kişiler, sevdiği kişinin ona aşkla bağlı olmasını isteyenler bu duayı okuyabilir.
  • Kazançların ve işlerin artması için son derece etkilidir.
  • Hastalıktan korumak için etkidir.
  • Cin ve şeytan gibi varlıkların musallat olmaması için okunur.
  • Dua eden kişi, kalbinin temizliği ile bunu yaparsa Allah katında sevap işler.
  • Berhetiye duası, aşık etme noktasında da çok etkilidir. Sevdiğimiz ve âşık olduğumuz kişi dua ile kendisini daha tanımlar. Eğer dua edersek platonik aşkımız bize açılır.
  • Dua eden kişi ruhsal anlamda bir dinginleşme yaşar.

Kısaca berhetiye duası, Allah’a edilen ve kötülüklerde, şerden korunmak amacı ile okunan bir dua ve manevi bir kalkandır. Allah’a ellerinizi açarak dileklerinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Dua ve niyazınızın daha etkili olması için bazı ritüellere dikkat etmek gerekir. Eğer ritüelleri merak ediyorsanız, yazımızın kalanın da okuyabilirsiniz.

Berhetiye Duası Yapılışı

Berhetiye duası yapılışı, Allah’a dua etmek için ellerimizi göğe açarak ve niyaz ederek yapılır. İlk olarak niyetimizin temiz olması gerekir. Kötü bir amacımız var ise, bunun mutlaka sahibine geri döneceğinin bilincinde olmak gerekir. Kişi, dua okumadan önce abdest almalıdır. İki rekât nafile namazı kılmalı ve sonrasında da dua okumalıdır.

Duanın etki anlamını da merak edilen bir diğer konudur. Hz. Süleyman’ın berhetiye isimlerini kullanarak cinleri ve şeytanları yönlendirdiği onlara komut verdiği bilinmektedir. Tahtında ise bu isimlerden yazılı olan tarihi kaynaklar yer almaktadır. Bundan yola çıkarak, ruhani alem araştırmacıları, dua ile cinlerin yönetildiği ve emir altına alındığını öğrendiler.

Bu bilgi bazı insanlar tarafından iyi amaç, bazı insanlar tarafından ise kötü amaç ile kullanılmıştır. Kasem ismi verilen uygulama vakıf olduğunuzda iyi niyet ile yapılırsa 28 melek, kötü niyet ile yapılırsa 28 cin emriniz altına girer. Zikrinizi usule uygun yapmanız halinde ne dileğiniz varsa yerine gelir.

Berhetiye duasının 7 bölümden oluştuğu ve bunların tamamının farklı anlamları, faziletleri ve hikmeti olduğu bilinmektedir. Faziletten yararlanmak için uygulamaları tam yerine getirmek gerekir. Dua öncesinde temiz elbise giymek son derece önemlidir. Aynı zamanda gusül abdesti de almalısınız.

Berhetiye Duası Sırları

Berhetiye duası sırları da merak edilen önemli bir konudur. Berhetiye için ruhsal ilimlerin temeli tanımını yapmak en doğru tercih olur. Gerçek kelime anlamı bu olmasa da mana aleminde bir ilim olduğunu ifade edebiliriz. Dua, günün belli saat dilimlerinde okunabilir. Bu sayede faydasını çok daha yüksek oranda almış olursununuz. Tehlikeli olduğunu da vurgulamak gerekiyor. 10 000 görevli size hizmet eder ve ruhani varlıklar ile görüşür. Tehlikesi ve bedeli yüzünden bundan belli seneler önce insan büyük bedeller ödemiştir.

Berhetiye duası sıraları da önemli ve merak edilen bir konu başlığı olarak dikkat çekiyor. Gizli sırlarla dolu bir hazine veya kırmızı yakut olarak isim verilmiştir. Çok sayıda alim ve arifin bu hazineden yarar sağladığını söylemek gerekiyor. Bereketi ve bunun yanında tesiri çok yüksektir. Mübarek isimlere şeytanlar, ifritler ve cinler baş kaldıramaz. Ruhani ilimlerin temeli bu isimlerdir.

Berhetiye duası ile alakalı öğrenmek istediklerinizi, online ortamda rahatlıkla öğrenmek söz konusu olabilir. Her geçen gün artan talepleri karşılamak adına hocamız kendisini sürekli olarak geliştiriyor ve yenilikleri de sizlere sunmaya devam ediyor. Aynı zamanda diğer dualar ve büyüler de önemli bir merak konusudur. Büyü yapışında, tüm inceliklerin en doğru şekilde kullanılması, işlemlerin daha net yapılmasına neden olur.

Berhetiye duasının en büyük gizemi, sevdiğiniz kişiyi kendinize aşık etmeniz ile alakalıdır. İnsanlar, sevdiği ve âşık olduğu kişinin kendisine âşık olmasını derin bir tutku ile ister. Fakat bu her zaman mümkün olan bir durum değildir. Bazı durumlarda aşk hayatımızda çalkantılar olur. İç dünyamızda yaşanan sorunların üstesinden gelmek gelir.

Berhetiye Duası İle Aşık Etme

Berhetiye duası ile aşık etme, kişinin aşk hayatının daha hareketlenmesi anlamına gelebilir. İnsanları hayatta tutan ve hayata bağlayan en güzel duyguların başında aşk geliyor. İki insan arasında var olan aşk duygusu, insan yaşamına güzellikler katar. Ancak bazı durumlarda, ilişkimiz her ne kadar güzel olursa olsun, bitebilir. Dua etmek, sevdiğimiz kişinin bize karşı daya duygu ile dolu olmasına ve bize bağlanmasına neden olabilir.

İslam inancın göre dualar çok güçlüdür. Duaların dünya düzeni üzerinde etkisi de çok fazladır. Buna göre hareket etmek gerekir. Sevdiğimiz kişinin bize olan hislerini de etkileyen bu dua, gizler perdesinin aralanmasını sağlar.

Berhetiye duası ile sevdiğinizi kendinize aşık edebilir, istediğiniz ne varsa basit bir şekilde elde edebilirsiniz. Fakat dua ederken içten ve samimi duyguların ağır basması gerekir. Duygularınız ne kadar samimi olursa, duanın da etkisini göstermesi o kadar basit olur.

Dua eden kişi, ellerini semaya açar ve Allah’a yalvarır. Bu hem bir görev hem de içimizi dökmek için oldukça etkili bir yöntemdir. İslam dininde yer alan tüm ibadetlerin bu tarz etkileri olduğunu biliyoruz. İnançlarımıza göre kişinin kendisini güvenli alanda hissetmesi söz konusu olabilir.

Kişinin berhetiye duası okumadan önce, kendisini zararlı varlıkların musallatından korumak adına önlemler alması gerektiğini biliyoruz. Allah’a dualar ile yaklaşmak bu noktada çok önemlidir. Cin musallatından zarar ve belalardan korunmak için okunan dua 2 kısımdan oluşur.

Berhetiye duası hakkında bilgi toplamak için ciddi kaynakları araştırmak ve buna uygun süreçleri değerlendirmek son derece önemlidir. Dua okuyan kişi, safi duygular ile bunu yaparsa duanın tutma ihtimali çok daha yüksek olur. Aynı zamanda dua okuyan kişinin kalbini tamamen temiz bir şekilde açması gerekir.

Berhetiye Duası Ne Zaman Okunur?

Berhetiye duası ne zaman okunur sorusu, son zamanlarda merak edilen önemli bir konu başlığı olarak dikkat çekiyor. Dua okuyan kişinin, bunu yaparken kalbini tamamen açması gerektiğini de biliyoruz. Temiz ve güzel bir kalp ile okunan duaların insan hayatında etkisi çok fazladır. Dualar, ellerin semaya açılması ile yapılır.

Dua okumak için herhangi bir zaman kısıtlaması asla olmaz. Fakat dua etmenin ne kadar etkili olduğunun da bilinmesi gerekir. Temiz bir şekilde dini ritüellerin yerine getirilerek okunması halinde dualar kısa süre içinde etkisini gösterir. Bazı duaların da büyü gibi çeşitli uygulamalar ile okunması gerekiyor. Ancak bu şekilde alınan verim birkaç katına çıkar.

Dua okumanın etkisini görmek isteyen kişi, bunu yaparken insanlık adına da önemli işlemler yaptığını asla unutmaması gerekir. Kişi dua ile etrafına pozitif enerji yayar. Bu enerjisi onun daha çok mutlu olmasını ve içtenliğini daha yüksek orana taşıması anlamına gelmektedir.

Berhetiye duası ve diğer dua seçenekleri hakkında bilgi almak için sitemize erişim kurabilir, aklınıza takılan sorulara net bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Dualar en başta insan kalbini temizler. Aynı zamanda insanın Allah ile yakınlaşması anlamına gelir. Kişi, Allah ile yakınlaşırsa, bunun etkisi de çok kuvvetli olur. Eğer Allah ile aranıza mesafe koyarsanız, dönüşü de olumsuz olur.

Medyum Işılay Hoca ile iletişim halinde kalmanız durumunda, aklınıza ne soru gelirse gelsin hemen yanıt almak da mümkün olur. Büyü ve dua konularında insanların yaklaşımları çok farklı olabilir. Hayat insanın kendisini düzenden çıkarmasına olanak sağlar. Fakat insan iradeli bir varlıktır. Bu iradesi sayesinde hata yapma oranı düşer.

Dua ve büyü gibi konular insan hayatında önemli yere sahiptir. Eğer dua okurken kendinizi temiz ve saf hissederseniz, bunun veriminin nedeni kişinin kendine olan saygısıdır. Kişi eğer kendisine saygı duyarsa, bunu dua ve diğer gizli ilim yolu ile dışa vurur. Eğer huzurlu ve mutlu bir insan olmak istersek bunu her anlamda doğru bir şekilde yapmak gerekir.

Yazı Sonu Banner

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir