1. Ana Sayfa
  2. Dualar

Esmaül Hüsna

Esmaül Hüsna
Esmaül Hüsna

Esmaül Hüsna, Müslüman kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Şifreli bir kilit olarak yorumlamak gerekir. Her Esmanın kendine ait bir şifresi ve kilidi vardır. Burada önemli olan noktanın şifreyi kırarak kilidi açmak olduğunu söylemek gerekiyor. Medyum Işılay Hoca, tam bu noktada sizlere yardımcı olmaktadır.

Esmaül Hüsna, Allah’ın güzel isimleri anlamına gelmektedir. Allah’ın 99 tane ismi vardır. Her isim, Allah’la beraberliği için açılan bir kapıdır. Allah’ın isimleri okumak kişinin içinde var olan eksiklerin tamamlanmasını sağlar. En önemli etkisi ise zarar veren negatif etkilerin tamamından korur. Bu da kişinin tam anlamı ile bir rahatlama yaşamasına neden olmaktadır.

Kişi üzerinde var olan kötü enerji, onun arınması noktasında son derece önemlidir. Her daim kişinin üzerinde istenmeyen ve beklenmeyen oranda kötü enerjiler olabilir. Bunun dağılması için en güvenilir yöntemlerin tercih edilmesi gerekir. Esmaül Hüsna, kişi için yücelik ve alışkanlık hissi demektir.

Esmaül Hüsna Nedir?

Esmaül Hüsna nedir, konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından sıkça sorulan sorulardan biridir. Arapça kökenli bir kelime olan Esmaül Hüsna, anlam açısından en güzel isimler demektir. Allah’ın 99 tane ismi vardır. Bu isimlere Esmaül Hüsna denir. Hepsinin birbirinden güzel anlamları vardır.

Esmaül Hüsna kelime anlamı açısından da merak edilen önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda insanların dini konularda duyarlı olması, bu tarz başlıkların daha fazla ön plana çıkması ile daha popüler seviyeye gelmesine neden olmuştur.

Esmaül Hüsna ne demek sorusu ve Allah’ın 9 ismi ile anlamları konusunda Medyum Işılay Hanım tarafından açıklanan yazıları sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz. Konu hakkında Hadislerde de gerekli olan açıklamalar vardır. Bu açıklamalar üzerinden Esmaül Hüsna faziletlerini öğrenmenin ne denli değerli olduğunu bilebiliriz.

Esmaül Hüsna Faziletleri Nelerdir?

Esmaül Hüsna, Arapça kökenli bir kelimedir. Allah’ın güzel isimleri anlamına gelmektedir. Allah’ın 99 tane ismi vardır. Hepsinin farklı anlamları vardır.  Bu isimleri okumanın faydaları ve faziletleri bulunmaktadır. Tüm bunları yazımız üzerinden bulmanız mümkündür.

Kişi eğer her gün bu isimleri okursa şeytanın ve kötü olayların şerrinden korunur. Sabahları okunan dualar arasında bu isimlerden de söylemek gerekir. Bu sayede etkisi çok daha güçlü olacaktır. Sabahları okuduğunuz zaman akşam vaktine kadar tüm kötülüklerden hem siz hem de aileniz korunur. Gece vakti okunması halinde ise, sabaha kadar tüm kötülüklerden korunmuş olursunuz.

Esmaül Hüsna faziletleri kişi için tam anlamı ile bir huzur anlamına gelir. Bu huzur durumunda mutluluk ve güzellik söz konusu olacaktır. Kişi, hayatında her daim mutlu olma hali içinde olmak ister. Bu nedenle de güzellikler talep eder.

Esmaül Hüsna 99 İsmi Nedir?

Esmaül Hüsna 99 ismi nedir sorusu, Allah’ın isimlerini ifade etmektedir. 99 tane farklı ismi olan Allah’ın bu isimlerini okumak gerekir. Bir inançlı kişi bu şekilde hareket etmesi halinde tam anlamı ile huzur elde eder. Aksi halde huzur bulması çok zor olacaktır.

Esmaül Hüsna kişinin içinde var olan eksik enerjinin tamamlamasını sağlar. Aynı zamanda negatif enerjilerden arınmak sayesinde çok önemli oranda bir rahatlama elde edilmesine neden olur. Allah hakkında yücelik hissi uyandırır. Bu noktada kalplerde biri refah ve temizlik sağlar.

En güzel duaların en temiz kalpler ile okunması, kişinin iç huzurunu bu sayede sağlaması gerektiğinin altını çizmek gerekmektedir. İçimizi temiz tutmak aslında kalbimiz ile alakalıdır. Kalbimizi kötü düşüncelerden arındırmak gerekir. Esmaül Hüsna bunun için çok önemli yol göstericidir.

Dualar hakkında bilgiler: https://medyumisilay.com/dualar/

Yorum Yap