1. Anasayfa
  2. Büyüler

Kurşun Döktürmek Günah mı?

Kurşun Döktürmek Günah mı?
Kurşun Döktürmek Günah mı?
0

Kurşun döktürmek günah mı şeklindeki sorular, özellikle halk tarafından merak edilmektedir. Bu durum, genel olarak dini bir ritüel değildir. İslam diniyle bir bağlantısı olmamakla birlikte, eski kültürlerde uygulanmış ve günümüze kadar gelmiştir.

Medyum Işılay, kurşun dökme konusunda gerçek anlamda yetkinliğe sahiptir. Diyanet başta olmak üzere pek çok uzman tarafından değerlendirilirken, kurşun döktürmenin bir hükmü olup olmadığı konusunda farklı görüşler ortaya atılmıştır.

Kurşun döktürmeye ılımlı bir bakış açısıyla yaklaşan tarafların da olduğunu söylemek mümkündür. İslam dininde bu uygulamanın bir hükmü olmadığı ifade edilirken, caiz olmadığı da dile getirilmektedir.

İnsanlara zarar vermeyen bir uygulama olduğu düşünüldüğünde günah olmadığı, bir yandan da tam tersi düşünenler tarafından günah olduğu belirtilmektedir.

Kurşun Döktürmek Nedir?

Kurşun döktürmek nedir, aslında batıl inançlar çerçevesinde ele alınma yönünde tanımlanabilir. Çok fazla insanın inandığı kurşun dökme; kötü enerjileri yok etme adına uygulanmaktadır.

İnsanların bir çoğu, kurşun döktürdükten sonra çok rahatladıkları konusunda ifadelerde bulunmaktadır. Çok eski zamanlardan beri inanılan ve nazardan korunmak için yapılan bir yöntem olarak, genelde inançla bağlantılı şekilde düşünülmektedir.

Yazı Arası Banner

Büyü, nazar gibi kötü etkilerden kurtulma noktasında, doğaüstü rahatsızlıkların yarattığı kötü enerjiyi ortadan tamamen kaldırmaktadır.

Hasta olmasa bile bu psikolojiden kurtulmak isteyenler için, bir çözüm olarak görülebilmektedir. Bazı vücut hastalıklarının kısa zamanda iyileşmesinde de kurşun dökülebilmektedir. Medyum hoca tarafından en doğru şekilde uygulanan ritüel, tüm detaylarıyla yapıldığında etkilidir.

Kurşun Döktürme Nasıl Yapılır?

Kurşun döktürme nasıl yapılır noktasında değerlendirme yapıldığında, kültürümüzde geniş bir yer olduğunu söylemek gerekir.

Şansı açmak ve nazarı engellemek söz konusu olduğunda, bu işte ehil insanlar tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Kurşun döktürmenin nasıl yapıldığına dair aşamalar, dikkatle yerine getirilmelidir.

Kurşun dökmenin yalnızca izni olan ocaklı kadınlar tarafından yapılması elzemdir. Bu aşamada bazı malzemelere gerek duyulmaktadır. Bunlar su, tepsi, metal kap, kurşun, bez parçası olarak belirlenmiştir.

Madeni tasa su konur ve kurşun döken hoca eriyen kurşunu, kişinin başının üzerinde tutulan kaba döker. Aynı işlem kişinin göbeğinin üzerindeki tasa ve ayaklara uygulanmaktadır. Bu şekilde kişinin etrafını saran kötü enerjilerden ve kötü ruhlardan kurtulması sağlanır. Kurşun dökme esnasında Ayet-el Kürsi, İhlas, Nas, Fatiha ve Felak sureleri okunmaktadır.

Kurşun Döktürme Ne İşe Yarar?

Kurşun döktürme ne işe yarar şeklindeki soruların cevapları, kişinin zihnindeki ve kalbindeki korkuları atmak adına, bazı insanlar için çözüm olabilmektedir.

Kurşun döktürme ile ilgili bir makale : https://www.haberturk.com/kursun-dokme-kursun-dokturme-nedir-hbrt-2797650

Aslında binlerce yıldır yapılan bu yöntemin nazara iyi gelmesi, itibarlı kitaplarda yer almaktadır. Vücutta yoğunlaşan olumsuz enerjinin yarattığı bitkinlik ve halsizlik durumu, ortadan kaldırılabilmektedir.

Halk arasında kurşun dökmenin faydaları şu şekilde bilinmektedir;

  • Nazarı alır, nazar değmesine karşı faydalıdır.
  • Hayal kırıklığı ve karamsarlık halinin, insanın üzerinden geçmesinde etkilidir.
  • Travma gibi aniden gelişen şoklardan kurtulmayı sağlamaktadır.
  • Vücutta biriken negatif enerjiyi gidermektedir.

Büyü yapılan kişilerin üzerinden büyünün etkilerinin giderilmesine iyi geldiği belirtilmektedir.

Kurşun Döktürmenin Etkileri

Kurşun döktürmenin etkileri, bazı insanların kötü enerjisinden kurtulma sürecinde ortaya çıkmaktadır.

Yaşanan enerji düşüklüğünün giderilmesi, özellikle yıldızı düşük insanların kendilerini iyi hissetmesi açısından, iyileştirici olabilmektedir. Bu durumdaki insanlar bedenen ve ruhen kendilerini güçlendirmek için, medyum hoca gibi insanlardan destek alabilmektedir.

Kurşun döktüren insanların çok fazla şikayet ettikleri konu, nazarın ve etkilerinin, üzerlerinde baskı oluşturmasıdır. Her yaştan insanın üzerindeki olumsuz etkiler tamamen yok olur ve kişi kendini daha iyi hisseder. Kurşun döktürme hem kişilere hem mekanlara uygulanabilmektedir.

Bu konuda doğru yöntem uygulandığı sürece, kurşunun etkisiyle, statik enerjinin kurşunla boşaltılması sağlanmaktadır. Bu açıdan ele alındığında, kurşun döktürmeye beyin detoksu demek yanlış olmaz diye düşünülebilir.

Yazı Sonu Banner

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir