1. Anasayfa
  2. Büyüler

Sakız Büyüsü

Medyum Işılay Hanım, her geçen gün sizlerin sorduğu sorulara cevap vermeye devam ediyor. Bu yazımızda da Medyum Işılay Hoca, sizlerden gelen sakız büyüsü hakkında sorulara cevap verdi. Sakız büyüsü nedir, sakız büyüleri hangi maksatla yapılır, sakız büyüsü bozma gibi sorularınızın cevabı yazının devamında.

Sakız Büyüsü
0

Sakız büyüsü çok eski tarihlerden beri kullanılan ve en iyi medyumlar tarafından yapılan büyülerdendir. Sakız büyüsü bağlama büyüsü çeşitlerinden biridir. Sakız büyüleri cinler ve doğa üstü güçler kullanılarak yapılan kuvvetli büyülerdir. Medyum Işılay Hoca sakız büyüsü konusunda çok tercih edilen ve en iyi medyumlar arasında gösterilen bir medyumdur.

Sakız büyüsü Asya toplumlarında ortaya çıkmıştır ve kaynağı Çin’dir. Ancak zaman içinde tüm dünyaya yayılarak değişik versiyonları da ortaya çıkmıştır. Ülkemizde ve yakın coğrafyalarda sakız büyüsü daha çok gönül ilişkileri ile ilgili büyü yapma konularında kullanılmaktadır.

Sakızdan büyü olur mu?

Medyum Işılay Hoca, büyü yapımında kullanılan çok fazla materyal olduğunu ve birçoğunun ise özel maddeler içerdiğini belirmiştir. Burada her maddenin evrende bir değeri olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu büyü ilminin gereğidir.

Sakızdan büyü olur mu sorusu en çok sorulan sorulardandır. Medyum Işılay Hoca bu sorunun hangi sakız ile ilgili olduğuna göre cevabının olduğunu söylemiştir. Bildiğimiz klasik market ve bakkallardan aldığımız sakızlar ile yapılan bir büyü değildir bu. Çin’de yetişen ve endemik bir Amber ağacı olarak bilinen ağacın reçinesinden elde edilen sakızdır.

Ülkemizde günlük sakızı da olarak bilinen sakıza çok benzese de farklı bir türüdür. Çok değerlidir ve maddi olarak çok pahalıdır. Sakızdan büyü olur mu sorusuna Medyum Işılay Hoca bu şekilde açıklama yapmaktadır.

Günlük sakız büyüsü

Sakız büyüsü denildiği zaman özel bir günlük sakızı ile yapıldığını belirtmiştik. Bu sebeple günlük sakızı büyüsü olarak da bilinen bu büyü çok zor ve meşakkatli büyüler arasındadır. Esasen tüm büyüler zordur. Ancak sakız büyüsü ritüelleri açısından da ayrıntılı bir büyüdür.

Yazı Arası Banner

Çünkü bu ritüeller sonunda cinler gelmekte ve Medyum Işılay Hoca yapacağı günlük sakızı büyüsü için en iyi cinleri tılsımla büyüye bağlamaktadır. Bunun yapılış aşamalarında birçok farklı ve özel okumalar yapıldığı bilinmektedir.

Medyum Işılay Hoca bizlere günlük sakızı büyüsü yaparken de diğer büyülerde olduğu gibi eski lisanların kullanıldığını belirtmektedir. Günlük sakızı büyüsü duruma göre bağlama büyüsü, aşk büyüsü ve evlilik büyüsü gibi durumlarda kullanılmaktadır.

Suya atılan büyüler

Medyum Işılay Hoca, birçok suya atılan büyüler bulunduğunu belirtmektedir. Bunların kimisi akan suya, kimisi de durgun suya atılan büyülerdir. Fakat konumuz olan sakız büyüsü yapılırken bunların dışında olan bir yöntem kullanılır. Özel okumaları yapılan sakızlar, çok özel karışımlar ile elde edilen gümüş kap içindeki suyun içine atılır.

Medyum Işılay Hanım gerekli okuma ve yazma işlemlerini bu suya uygulayarak yapar. Ardından suya atılan sakızlar da özel süzgeç ile çıkartılarak yeniden özel okumalar yapılır. Daha sonra büyü yapımı için kullanılan bir ağaçtan elde edilen kömür alevinin içine sakızlar ve yazılanların bir kısmı atılarak büyü işlemi süreci başlar. Bu işlem yedi ila on günlük bir süreye yayılır. Ardından kırk gün gibi bir sürede net sonuç alınmaktadır.

Büyü nasıl bozulur?

Büyü bozma yöntemleri oldukça farklılık göstermekle birlikte çok zor işlemlerdir. Medyum Işılay Hoca, büyü nasıl bozulur sorusunun cevabının en iyi medyumlar için bile çok zor olduğunu belirtmektedir. Fakat burada tecrübe, ilim ve bilimsel gerçeklikler devreye girmektedir.

Büyü bozma işlemi cinci hoca diye bilinen bir çok sahtekar tarafından yalan yanlış şekilde sabote edilmektedir. Medyum Işılay Hoca kendisine gelen bir çok kişinin büyü nasıl bozulur sorusuna cevap aradığını söylemiştir.

Bu insanlar kendilerine yapılan sakız büyüsü işlemlerini ya da papaz büyüsü gibi işlemleri büyü bozma yöntemleri ile bozdurmak isteyen kişilerdir. Medyum Işılay Hocamız büyü bozma ne kadar zor olsa da bu konuda en tecrübeli ve en bilinen medyumlar arasındadır.

Yazı Sonu Banner

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir